ak

Kurumsal

“Bu ülkedeki tek bir insanın bir kuruşu ve emeği, bizim yüzümüzden zayii olmayacak.“ anlayışına sahip firmamız hep sizlerle.
About Us

KÖSEOĞLU KÜKÜRT KİMDİR VE HANGİ ALANLARDA HİZMET SUNAR

Firmamız tarım sektörüne hizmet amacıyla 1993 yılında Mersin’de kurulmuştur. Amacımız, çiftçilerimize yüksek kalitede ve yapılan uygulamalar da yüksek verimlilik sağlayan ürünler üretmektir. Kurulduğu günden bu güne Toz Kükürt ve Elementel Kükürt üretimi yapan firmamız, tarım teknolojilerinde ki değişimin getirdiği gereklilikler ve çiftçilerimizden gelen talepler doğrultusunda toz ürününün yanına sıvı kükürt ve hümik asit ürünlerini eklemiştir. Köseoğlu Kükürt markasının güvencesi ve kalite anlayışı ile üretilen “Köseoğlu Sıvı Kükürt” adı altında %80 lık SC formunda sıvı kükürt, “Hümak” adı ile de leonarditten imal ettiğimiz, %16 hümik fulvik asit ve % 17 organik madde içeren hümik asit üretmekteyiz.
Sektördeki Rakiplerimizden bizleri ayıran en önemli farkımız olan ve  ürünümüzün sahip olduğu yüksek kalite sebebi ile kauçuk sanayisinde talep görmesi, bizleri bu alanda da yeni yatırımlar ve yeni ürün geliştirmeye sevk etmiştir. Bu arayışımız 2015 yılı itibarı ile sonuçlanmış ve  kauçuk proses yağları ile karıştırılmış %1 lik yağlı mikronize toz kükürt üretimimiz de başlamıştır. Bu ürün sayesinde kükürtün tozması sebebi ile, iş ortamı ve o ortamda çalışan insanlar üzerindeki temizlik sorunu ve fiziki rahatsızlıkları ortadan kaldırmış oluyoruz. Mikronize Yağlı Kükürt, Kauçuk ve otomotiv lastiği üretiminin yapıldığı tesislerde kullanılan ve ithal edilen polimer katkılı granül kükürt için iyi bir alternatif olmuştur.

İYİ BİR VERİM İÇİN KÜKÜRTÜN ÖNEMİ

Toprağın pH değeri, en basit tanım ile topraktaki hidrojen iyonları (H+) konsantrasyonları şeklinde tanımlanabilir. Bunun en basit anlatım şekli ise, biz insanlarda tansiyon ne anlam taşıyorsa, topraktaki pH değeri de yaklaşık aynı anlamı taşımaktadır. İnsanlarda tansiyonun yüksek olması veya düşük olması o kişinin sağlığı ile ne kadar yakından ilgili ise, toprağın da pH değerinin Yüksek (7,5’den fazla) veya düşük (6.5’ten düşük) olması, bitki kökleri tarafından besin elementlerinin alınması üzerine o kadar etkilidir.

 Bu nedenle bitkisel üretimde gübreleme yönünden birim alandan yüksek ve kaliteli ürün elde etmek için, bitkinin kılcal kök bölgesindeki toprak tabakasının pH değerinin, bitkinin istediği pH değerinde olması gerekir. Ülkemiz genelinde ise yüksek pH lı topraklara sahibiz .Bu durumda tarım alanlarında yüksek olan pH değerinin azaltılması gerekir. Bunun en ucuz ve etkili yolu ekim öncesi ve hazırlık dönemlerinde Elementel saf toz (mikronize) kükürt uygulamakla olur.
Bunun dışında, Toz Kükürt; mantar, mildiyö, kırmızı örümcek, külleme, kozalak akarı, bağ uyuzu, pas, kara leke vb. hastalık ve zararlılarla mücadele de yüzyıllardır kullanılan en eski üründür. Hem mücadele, hem müdahale hem de koruyucudur. Kükürt uygulamalarında ürün üzerinde insan sağlığı için zararlı kalıntı bırakmaması bilinçli tarım yapan çiftçilerimiz için çok önemli bir etkendir.

Köseoğlu Kükürt, ürettiği toz kükürdü mikronize olacak şekilde eleyerek kalibre etmesi, gerek toprak kullanımında, gerekse yaprak kullanımında yüksek randıman ve verimlikle kullanılmasına olanak vermesidir. Çiftçimizin Köseoğlu Ak Kükürt markasını Elementel Kükürt’ü ve toz Kükürt’ü tercih etmesi bu yüzdendir.

 

"ÇORAK TOPRAKLAR KADERİMİZ DEĞİL"